Birlik Stratejik Araştırmalar Merkezi - BİRSAM

Şehir ve Medeniyet Okulu Katılımcı Listesi Belirlendi!

BİRSAM Akademi'nin desteği ve Eyüp Belediyesi bünyesinde Eyüp Genç Akademi'nin organizasyonu, Tarihi Alan Yönetimi Merkezi ESTAM'ın katkılarıyla gerçekleşecek olan Şehir ve Medeniyet Okulu'nun 2 aşamalı başvuru süreci tamamlanarak değerlendirme kurulunca programa katılacak olan kişiler belirlendi.
Adaylar öncelikle internet üzerinden doldurdukları formlarından sonra Genç Akademi'de mülakata davet edildiler ve programın ayrıntıları, hedefleri, adayların beklentileri konusunda görüşmeler gerçekleştirildi. İstanbul'un genelinde Üniversite ve ilgili kuruluş ve enstitülerin yanında sosyal medya üzerinden gerçekleşen reklamlarla büyük bir ön başvurunun alındığı programın sınırlı kontenjanı ve yoğun temposundan dolayı mülakat jürisince beklenen şartları sağlayabilecek, zaman sorunu yaşamayacak, çeşitli etkinliklere katılabilecek ve yerel yönetimler üzerinde kendisini geliştirmek istey
 
enler değerlendirmede öncelikli olarak tercih edildi. 
 
Adayların özellikle yerel yönetimler üzerine çeşitli ihtisas ve disiplinlerde yetkin konumda olmaları, ilgili bölümlerin lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerinde eğitimlerini gerçekleştirebilmiş olmaları katılımcıların genel ortalamasını yükseltirken bu minvalde Şehir ve Medeniyet Okulu'nun atölyelerinde verimli etkinliklerin gerçekleştirilmesi bekleniyor. 
 
4 farklı atölyeden oluşan Şehir ve Medeniyet Okulu aynı zamanda çeşitli seminer etkinliklerine de ev sahipliği yapacak. Okuma, araştırma, seminerler ve çeşitli sosyal etkinliklerin bulunacak programda atölye çalışmalarına katılamayacak olanların haftalık seminer etkinliklerine katılmaları sağlanacakken dönem içerisinde çeşitli konferans, toplantı ve gezilerin de hayata geçirilmesi planlanıyor. 
 
Eyüp Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve üniversiteli öğrencilere disiplinel desteğin sağlanacağı Eyüp Belediyesi Genç Akademi tarafından organize edilmek ile birlikte BİRSAM Akademi'nin stratejik geliştirme ve uygulaması, ESTAM'ın tecrübe paylaşımı ve EYSAM (Eyüp Sultan Araştırmalar Merkezi)'ın saha araştırmaları desteği ile zenginleşecek olan Şehir ve Medeniyet Okulu Kasım 2016'dan itibaren 2017 Haziran'a kadar sürecek. 
 
Şehir ve Medeniyet Okulu'nun atölye ve seminer programına katılmaya hak kazanan kişilerin listesi aşağıda belirtildiği gibidir. 
 
      Şehir Planlama Atölyesi:

BURCU ÖZBEK - İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ŞEHİR VE BÖLGE PLANLAMA

ZEHRANUR ŞERBETÇİ - İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ COĞRAFYA

SEHER ŞEFİK - İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ PEYZAJ MİMARLIĞI

MERVE KARA - İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ŞEHİR VE BÖLGE PLANLAMA

MELİHA ÖZGÜL - İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ŞEHİR VE BÖLGE PLANLAMA

 MÜSLÜM BOTAN - FATİH SULTAN MEHMET VAKIF ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK

HAVVANUR TAŞKIN - MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK

MELİS TARHAN - YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ

IŞIN ÜNLÜ - YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ

 RABİA TEMİZ - YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ŞEHİR VE BÖLGE PLANLAMA

ŞABAN KUZU - İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ

HİLAL YILMAZ - İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ PEYZAJ MİMARLIĞI

DİCLE ÖZTÜRK - YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ

TİMUÇİN GÜNAYDIN - İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ORMAN MÜHENDİSLİĞİ

 
 
      Kentsel Tasarım Atölyesi:

HAVVANUR ÜNALDI - DÜZCE ÜNİVERSİTESİ PEYZAJ MİMARLIĞI

SÜEDA TEMİZ - İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ MİMARİ RESTORASYON

ZEHRA TUĞBA GÜZEL - İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ PEYZAJ MİMARLIĞI

UBEYDULLAH ÖZDEMİR -HALİÇ ÜNİVERSİTESİMİMARLIK

SERAP KUŞU - MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ ARKEOLOJİ

ZEYNEP KARAMAVUŞ - İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ İÇ MİMARLIK

EDA TEVGE - MARMARA ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ FOTOĞRAF

ESMA YILMAZ - KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK

FARUK KIRLI - İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK

SÜMEYYE ALÇEP - İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ PEYZAJ MİMARLIĞI

YUSUF ENES METE - İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK

HALİL İBRAHİM ERFİDAN - ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ HARİTA MÜHENDİSLİĞİ

NACEREDDİNE BOUGUENNA - FATİH SULTAN MEHMET ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK

GİZEM YILDIZ - İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ SANAT TARİHİ

ÖMER FARUK AKMAN - KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK

 
 
      Yerel Yönetim Atölyesi

SELİN EKİCİ - İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ

YASEMEN SÖNMEZ - MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ PSİKOLOJİ

FEYZA ÇALIŞAN - BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ MATEMATİK

ZEHRA GÜL - MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ YEREL YÖNETİMLER MYO

EMRAH GENÇ - MARMARA ÜNİVERSİTESİ HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM

ESMA ERGİN - GAZİ ÜNİVERSİTESİ KENTLEŞME VE ÇEVRE SORUNLARI

BÜŞRA ADLIĞ - FATİH SULTAN MEHMET ÜNİVERSİTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ

MESUT MENDERES KARABOĞA - SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI FİNANS

MERVE SEVİNÇ - MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ SOSYOLOJİ

SALİH KABAN - AREL ÜNİVERSİTESİ SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİ

EZGİ ÖZLEM UÇAR - MARMARA ÜNİVERSİTESİ İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ

SELÇUK CANTÜRK - AREL ÜNİVERSİTESİ SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİ

AYŞENUR UYGUN - MARMARA ÜNİVERSİTESİ SİYASET BİLİMİ

ŞULE ÖZTÜRKERİ - İSTANBUL ÜNİVERSITESİ HUKUK

DEVLETKAN TOYGONBAEVA - YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ İKTİSAT

KEVSER UYSAL - İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİ

SEYFULLAH KAR - ESENYURT ÜNİVERSİTESİ SİYASET BİLİMİ

SEFA ASLAN - İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ SİYASET BİLİMİ VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER

ZEHRA ÖZKÜÇÜK - MARMARA ÜNİVERSİTESİ TOPLUMSAL PROJELER YÖNETİM VE ORGANİZASYON

MEHMET FURKAN ÇAKIR - İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ PEYZAJ MİMARLIĞI

MÜBERRA ESEN - SAKARYA ÜNİVERSİTESİ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ

MEHMET KAPAN - İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM

EYÜP ÇİFTÇİ - İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ BİLGİSAYAR ÖĞRETİM VE TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLİĞİ

 
 
      Şehrin Geleceği Atölyesi:

SEVDENUR DEMİREL - YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ

KÜBRA BAYRAM ÇİLESİZ - İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT

İHSAN YAKUP ÇİLESİZ - YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ HARİTA MÜHENDİSLİĞİ

EREN ÖZKARADENİZ - İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ İSTANBUL ARAŞTIRMALARI

RUMEYSA ERİKLİ -  BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI İLİŞKİLER

 

 

 

Şehir ve Medeniyet Seminerleri Katılımcıları

 

MERVE GEZİCİ

MERVE TARHANACI

MUHAMMET YAPAR

ANIL KARAKAŞ

BUSENUR ÜNLÜ

ZAFER SÖĞÜT

MURAT ACAR

MUHAMMET EMRE AYDIN

AHMET GENEZ

NUR SEVEN

HARUN ERDOĞAN

MUHAMMED EMİN ASLAN

RESUL USLU

OĞUZHAN MANİOĞLU

MESUT DÜNDAR

TARIK SEZAR

SEVDE UYANIK

ZEYNEP CELEP

ORHAN BAYSAL

İSLAM BALIKÇI

SERDAR ŞAHİN

HANIM ZEKİOĞLU

NAZLI TÜRKDOĞAN

SÜMEYYE BOZDAŞ

ZAİDE ZEREN

 

Haberler